Aktuálne 28.11.2023

Mikroliga odštartovala sezónu na domácom turnaji

Dievčatá a chlapci do 10 rokov sa v sobotu 25.11.2023 predstavili v zápasoch proti BŠ Luko a Novému Mestu nad Váhom.

V Detskom mestečku sa hráči pod vedením trénerky Kataríny Dedíkovej predstavili najprv v zápase proti Novému Mestu nad Váhom. Začiatok zápasu bol vyrovnaný a naši hráči a hráčky si vytvorili mierny náskok 8:4. Do polčasovej prestávky tento náskok navýšili na 18:4 a pred poslednou časťou viedli už 30:8. Poslednú štvrtinu bol síce úspešnejší súper, avšak z výhry sa mohli tešiť naši prípravkári.

• BK AS Trenčín - BK NMnV 32:12

Body AS: Popovič 18, Podkovič 4, Vavrík 2, Parasková 2, Veľký 2, Kučmínová 2, Semonov 2.

V druhom stretnutí sa postavili proti hráčom z Lúky. V tomto zápase mali navrch naši súperi, ktorí po prvej časti hry viedli 15:8, na polčase 42:13. V tretej štvrtine naši hráči dokázali bodové manko mierne skorigovať na 44:23. V poslednej časti hry sa opäť viac presadil náš súper a tento zápas vyhral.

• BK AS Trenčín - BŠ Luko Bociani 29:60

Body AS: Popovič 19, Podkovič 8, Veľký 2.

Ohlasy po zápasoch:

Katarína Dedíková - trénerka AS

"Pre väčšinu detí to bola premiéra pod vysokými košmi. Už počas posledných tréningov bolo cítiť ako sa tešia na turnaj. A to ukázali aj vo svojich zápasoch. Odhodlanie, no aj rešpekt zo súperov, radosť z dosiahnutých košov a pekných prihrávok, pocity šťastia po prvom víťazstve, malé sklamanie po prehre, to všetko sme zažili na vlastnej palubovke. Vo všetkých tímoch rastú kvalitní hráči a hráčky. Bude zaujímavé sledovať, ako budú na sebe pracovať a basketbalovo sa posúvať. Ďakujem trénerom z oboch družstiev za fair play a pomoc pri organizovaní súťaží. Taktiež ďakujem rodičom za skvelú atmosféru a našim chlapcom z U23, dievčatám z U15, taktiež trénerom Marčokovcom, že prišli pomôcť a tak podporiť našich najmenších. Toto sú tie momenty, ktoré stoja za to."

Turnaja sa zúčastnili: Zara Hozlárová, Michal Kazík, Kristína Kordošová, Linda Parasková, Eliška Kučmínová, Richard Salo, František Vavrík, Nathaniel Veľký, Lukáš Zrebný, Matteo Popovič, Marek Podkovič a Lev Semonov.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA