Aktuálne 13.12.2023

Mladé ženy neuspeli proti Starej Turej ani Ivanke pri Dunaji

Počas víkendu 9.-10.12.2023 odohrali naše mladé ženy dva zápasy na domácej palubovke.

V sobotu privítali hráčky pod vedením trénera Richarda Ďorďaia ml. na Sihoti hráčky zo Starej Turej. Súperky ukazovali od začiatku stretnutia svoju dominanciu, keď už po prvej desaťminútovke viedli 25:10. Aj zvyšok zápasu bol jasne pod taktovkou hostiek, keď v tretej štvrtine nedovolili dať našim hráčkam kôš z hry, jedine z trestných hodov. Veríme, že zúžitkované skúsenosti proti kvalitným súperkám posunú naše dievčatá ďalej.

• BK AS Trenčín - MBK Stará Turá 26:91

Body AS: Grellová 10, Žilinčanová 9, Seifertová 5, Škultétyová 2.

Nedeľný zápas proti Ivanke pri Dunaji sľuboval vyrovnanejší súboj. Prvý polčas však našim mladým ženám nevyšiel podľa predstáv a aj napriek veľkej snahe sa im nedarilo v útoku. Na polčase strácali na súperky 33 bodov za stavu 11:44. Zmena prišla po polčasovej prestávke, kedy naše hráčky nastúpili odhodlanejšie a tretiu časť hry vyhrali 13:9. Aj v poslednej desaťminútovke sa so súperkami držali, avšak výsledok je aj tak jednoznačný v náš neprospech.

• BK AS Trenčín - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 32:70

Body AS: Mamráková 13, Seifertová 4, Hlávková 4, Žilinčanová 4, Kozáková 3, Křenová 2, Paulínyová 2.

Ohlasy po zápasoch:

Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Počas víkendu nás čakali náročné zápasy proti družstvám zo Starej Turej a Ivanke pri Dunaji. Vedeli sme, že obaja naši súperi majú obrovskú kvalitu. Chceli sme predviesť čo najlepší tímový výkon. V sobotu proti Starej Turej sa nám bohužiaľ nepodarili posledné dve až tri minúty z prvého polčasu a takisto aj z druhého polčasu. Myslím si, že keby sme zvládli lepšie koncovkou oboch polčasov, tak to neskončí takým veľkým rozdielom.

Druhý zápas v nedeľu sme veľkým spôsobom podcenili prvý polčas. V šatni padol zvýšený hlas a baby to nakoplo. Druhý polčas sme predviedli hru, ktorú by sme chceli predvádzať každý jeden zápas. Hrali sme rýchly a efektívny basketbal."

Simona Nemcová - pivotka AS

"V sobotu sme nastúpili na domácej palubovke proti Starej Turej. Do zápasu sme išli s tým, že im dáme zabrať a budeme si basketbal užívať. Súperky si už na začiatku urobili bodový náskok a ten sa s nimi niesol celý zápas. Celkovo to nebol zlý zápas aj napriek výsledku aký bol.

V nedeľu nám prišli vypomôcť baby z extraligy čo si veľmi vážime, lebo oni sami mali v sobotu večer náročný zápas. Prvá polovica zápasu proti Ivanke pri Dunaji bola náročná, či pre baby na ihrisku ale aj na lavičke. Nepovzbudzovali sme sa navzájom a veľmi sme sa trápili. Osudný bod bol polčas, kedy sme si v šatni vyjasnili nejaké veci a na druhú časť hry prišlo na palubovku úplne iné družstvo. Lavička žila a na ihrisku sa nám lepšie hralo. Dokonca sme urobili to, že sme súperky aj trénera vystresovali a už boli sami nervózni. Nebol to náš najlepší zápas, ale presne takéto zápasy nás veľa naučia. V budúcnosti by sme chceli zlepšiť doskoky, ktoré aj v tomto zápase urobili veľký rozdiel."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 16.5.2024

Dievčatá na celoslovenskom finálovom turnaji nakoniec strieborné

Naše hráčky a študentky Strednej športovej školy Trenčín sa 6.-7.5.2024...

Program zápasov | 18. - 19.5.2024

Počas víkendu ukončia aktuálnu sezónu poslednými zápasmi mladší minižiaci a staršie minižiačky.

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.