Mládež 29.4.2024

Akadémia | Ďalšia výhra devätnástky, sedemnástka prelomila negatívnu sériu

Mládežnícke súťaže dorastencov pokračovali v uplynulom týždni ďalšími jarnými kolami. Hrali aj dievčenské tímy a ženy.

Naše dorastenecké tímy sa v doposiaľ poslednom odohratom kole predstavili proti Železiarom z Podbrezovej. Bodovo naprázdno odišla zo zápasu len najmladšia U16, ktorá podľahla svojmu súperovi tesne 0:1. Najstaršia "devätnástka" vycestovala na stred Slovenska, odkiaľ si priniesla plný bodový zisk po vysokej výhre 7:2. V zápase sa dvakrát presadil Lukáš Mikulaj. U19 sa aktuálne nachádza na prvej priečke tabuľky s 11 bodovým náskokom a zápasom k dobru pred druhým ŠK Slovan Bratislava. Mladšia U17 privítala na domácom trávniku tím z Podbrezovej. Svojmu súperovi uštedrila až päť gólov a prelomila tým negatívnu šnúru bez plného bodového zisku.

Žiacke tímy do pätnásť a štrnásť rokov privítali na domácom trávniku tím z malého Ríma. O remíze 1:1 v prípade staršej "pätnástky" rozhodol v 74. minúte stretnutia gólom Alex Šubert. Mladšia "štrnástka" napokon zaznamenala s FC Spartak Trnava bezgólovú remízu. U13 a U12 privítala na domácom trávniku tím zo Žitného ostrova. V oboch zápasoch sa však z troch bodov tešila hosťujúca FC DAC 1904 Dunajská Streda. U13 podľahla svojmu súperovi 1:2, keď už jednogólový rozdiel dokázala zmazať v 60. minúte zásluhou Matúša Mišáka. V zápase najmladších žiakov padlo až 15 presných zásahov. Gólovú prestrelku napokon dotiahla do úspešného konca Dunajská Streda.

Ženský tím privítal na Štadióne Sihoť svoje rivalky z MŠK Žilina. Náš tím sa do vedenia dostal už v úvode stretnutia, keď sa v 6. minúte presadila Natália Pohorelcová. Jej presný zásah však k výhre nestačil a tak sa so svojimi rivalkami rozišli zmierne po remíze 1:1. Dievčenské tímy privítali tím z hlavného mesta. Staršie dievčatá do devätnásť rokov zaznamenali vysokú porážku 0:6. Jeden bod si zo zápasu uchmatla WU15, ktorá musela od 35. minúty znižovať dvojgólový rozdiel. O nerozhodný stav sa postarala Lujza Bračíková a Hanka Hajbane.

A-tím 14.5.2024

A-tím | V dorasteneckom tíme tvrdo pracoval, dnes má na svojom konte prvý ligový gól

Menej známou tvárou v kabíne prvého mužstva AS Trenčín...

Fanúšikovia 14.5.2024

Výjazd | Poďte s nami na posledný zápas sezóny

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas aktuálneho ročníka Niké ligy. V sobotu...