ASTV 1.7.2017

Chcem byť dôležitou súčasťou tohto tímu, Čatakovič

Na jar žiaril strelecky v drese treťoligovej Nemšovej. V dvoch prípravných zápasoch pred štartom aktuálneho ročníka skóroval proti Maccabi Tel Aviv a MŠK Žilina. Gól zaznamenal aj v prvom zápase predkola Európskej ligy UEFA proti FC Torpedo Kutaisi. Bosniansky strelec Hamza Čatakovič rozbehol ideálnu druhopolčasovú štvrťhodinu v našom podaní. Výsledkom je napokon štvorgólový náskok do odvety.

Rodák z Cazinu bol na ihrisku iba necelé dve minúty. Dravo išiel za loptou a technickou strelou pridal náš tretí gól v zápase. „Dostal som dobrú loptu. Priveľmi som sa nerozpakoval. Videl som voľný priestor a vystrelil som. Z gólu mám nesmiernu radosť,“ povedal dvadsaťročný Čatakovič.

Veľmi rýchlo splnil pokyny, pre ktoré ho tréner poslal na hraciu plochu. „Mal som oživiť našu hru, ktorá začínala byť bez energie. Som nesmierne rád, že som tímu pomohol. Jednogólové víťazstvo sa nám málilo. Pred odvetou by bolo viac ako zradné. Celkový triumf o štyri góly nám dáva priaznivé vyhliadky pred odvetou. V Gruzínsku ale nesmieme nič podceniť.“

Niekdajší futbalista FK Sarajevo sa počas posledného roka boril so zdravotnými problémami. Zranené koleno sa už dalo do poriadku a kanonier s vynikajúcou ľavačkou je pripravený na plnú zápasovú záťaž. „Chcem byť dôležitou súčasťou tohto tímu. V útoku máme pretlak kvalitných futbalistov. Pre nás je to iba dobre. Sme si vzájomne zdravou konkurenciou,“ usmieval sa spokojný Čatakovič.

V jarnej časti nastupoval v drese Nemšovej. Za treťoligový Slovan strelil dovedna osem gólov. Aj sám vníma, že Európska liga má úplne inú úroveň. „Bolo by úsmevné to porovnávať. Mal som dlhší výpadok, takže Nemšová sa stala dobrou voľbou. Postupne sa snažím dostať do formy. Podobné momenty, ako bol záver zápasu proti Kutaisi, mi k tomu pomáhajú. Verím, že to z mojej strany bude už iba lepšie. Za tých pätnásť minút, čo som bol na ihrisku, som sa snažil dať trénerom najavo, že so mnou môžu počítať aj v gruzínskej odvete,“ zakončil rozhovor mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny.

Autor: mj
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 4. kolo, 15.8.2026
FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín
17:00
NIKÉ LIGA, 5. kolo, 23.8.2026
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.8.2026

Paur | Dnes sme pristúpili k zápasu zodpovedne

Pre ASTV sa po zápase Slovnaft cupu proti TJ Jednota Bánová vyjadril strelec gólu Jakub Paur....

A-tím 19.8.2026

Slovnaft Cup | Jednoznačná výhra a čisté konto na pôde Bánovej

Od úvodných minút sme mali zápas pod kontrolou a postupne svoju prevahu...

A-tím 17.8.2026

Preview | Pohárový štart na pôde Bánovej

Naše mužstvo čaká v stredu prvá pohárová výzva v novej sezóne. V druhom kole Slovnaft Cupu sa...

A-tím 15.8.2026

Niké liga | Prvá prehra prišla na pôde Podbrezovej

Náš celok si v 4. kole pripísal prvú prehru v tomto ročníku, keď na pôde Podbrezovej...

Niké  macron
 Áesko Kantína  RS Technology  Fitshape  Mesto Trenčín  vanStyn
 Zlatý Bažant  Mattoni lavore  Predpredaj  Marius Pedersen  Betonic karlmarc.com  Florest Antes GM  Domovina  lease plan logo  laugaricio  EHMK