florbal 19.12.2016

Tesná prehra florbalistov na ihrisku úradujúceho majstra

Florbalisti FBK AS Trenčín nezvládli priamy súboj o prvú priečku extraligovej tabuľky. Duel najlepšieho útoku proti najlepšej obrane vyznel lepšie pre majstrovský tím ATU Košice, ktorý vyhral nedeľňajší zápas najvyššej domáce súťaže 9:7 (5:3, 1:2, 3:2). Trenčania nastúpili v zápase mesiaca v značne oslabenej zostave. Na východ Slovenska pricestovali bez viacerých opôr a iba s desiatimi hráčmi v poli. Z rôznych dôvodov chýbali Kováč, Mandinec, Múčka, Meliš a Melicher. Najlepšiu obranu v lige tak musel vystužiť junior Hrušovský, pre ktorého to bol prvý ligový zápas v kariére. Napriek prehre naši florbalisti prežijú sviatky na skvelom druhom mieste. Už 7. januára narazia na domácej palubovke na stále sa lepšiacu Nižnú.

AS nastúpil do zápasu s jasnou taktikou. Kúskovať hru, eliminovať technické prednosti hráčov ATU, nenechať ich dostať sa do tempa a ťažiť z najlepšej obrany v lige, ktorú výrazne podporuje brankár Turek. Produktívna ofenzíva domácich sa ale presadzovala od začiatku duelu a novozloženej obrane AS robil veľké problémy. Keď v 16. min zápasu zvýšil Peter Dudovič na 4:1, zápas vyzeral jednoznačne. Opak bol ale pravdou. Florbalisti AS Trenčín sa pokúsili o obrat. Machara znížil najskôr na 2:4 a dve sekundy pred koncom úvodnej tretiny na 3:5. Menšie korekcie v zostave už aj tak oslabených Trenčanov však mali pozitívny vplyv na hru. Najmä prvá formácia bola tou, ktorá Košičanom robila obrovské problémy, keď dokázala ťažiť z častých brejkových situácií. Neustále doťahovanie súperovho náskoku o gól vyústilo až do záverečnej hry bez brankára, ku ktorej sa AS dostalo dve minúty pred koncom zápasu za stavu 6:7. Do prázdnej bránky ale skóroval Halás. Florbalisti AS ukázali odhodlanie so zápasom ešte niečo spraviť a keď tridsať sekúnd pred koncom prestrelil Pavol Heleš všetko, čo mu stálo v ceste – 7:8. Zdalo sa, že by sa v Košiciach mohol udiať vianočný zázrak. Nanešťastie po strate v útočnom pásme skóroval do prázdnej bránky Pelegrin a uzavrel tak skóre zápasu na konečných 9:7.

FK ATU Košice – FBK AS Trenčín 9:7 (5:3, 1:2, 3:2)

Góly: 3. Talarovič (Gašparík), 8. M. Dudovič (Gašparík), 11. Ferenc, 16. P. Dudovič (Kročko), 20. M. Dudovič (Pažák), 28. Halás (Kročko), 45. Halás (Kročko), 59. Halás, 60. Pelegrin (M. Dudovič) – 7. Matejka (Peter Heleš), 20. Machara (Matejka), 20. Machara (Matejka), 27. Peter Heleš (Mikolaj), 34. Mikolaj (Peter Heleš), 46. Peter Heleš (Mikolaj), 60. Pavol Heleš (Peter Heleš)

Vylúčení: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 113 divákov

ATU: Palko – P. Dudovič, Gašparík, Navrátil, M. Dudovič, Pelegrin, Pažák, Kerekeš, Talarovič, Hostinský, Szabó, Kročko, Halás, Németh, Ferenc, Pavlák

AS: Turek – Pavol Heleš, Hrušovský, Machara, Dávidek – Matejka, Peter Heleš, Mikolaj – Klapita, Ellinger, Žilinský

Autor: pk
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 13. kolo, 2.11.2025
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
15:30
NIKÉ LIGA, 14. kolo, 8.11.2025
AS Trenčín - FC Košice
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
B-tím 5.11.2025

B-tím | Informácie k vstupenkám na najbližší zápas proti Beluši

Vážení fanúšikovia, radi by sme vás informovali o predaji vstupeniek na...

A-tím 4.11.2025

Klub | Informácie o zraneniach

Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné problémy, sa postupne zapájajú...

Fotogalérie 3.11.2025

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Trnave

Fotogaléria zo stretnutia 13. kola Niké ligy proti FC Spartak Trnava (0:4).

Fanúšikovia 3.11.2025

Fanúšikovia | Na domácej pôde vyzveme FC Košice

V 14. kole Niké ligy sa predstavíme na domácej pôde Štadióna Sihoť, kde vyzveme posledný...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM