A-tím 30.8.2018

Po prehre v Larnake koniec cesty v Európskej lige

Zverenci trénera Ricarda Moniza prehrali v odvetnom stretnutí play-off Európskej ligy UEFA na ihrisku AEK Larnaka 0:3 (0:2) a so súťažou sa rozlúčili. V prvom zápase sa zrodila remíza 1:1. Po vyradení Buducnosti Podogorica, Górniku Zabrze a Feyenoordu Rotetrdam sme skončili iba krok od postupu do skupinovej fázy EL.
3:0 (2:0)
Larnaka
Európska liga, Prípravný, 17:30
AEK Larnaka - AS Trenčín


AEK Larnaka | Ramirez - Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols - Jorge (84. Garcia) - Acoran, Hevel, Tričkovski, Tete (62. Cases) – Giannou (74. Florian)

AS Trenčín | Šemrinec - Yem, Paur, Šulek, Julien – Ubbink (73. Kleščík), El Mahdioui, Čatakovič – Sleegers (62. Bukari), Mance (73. Umeh), Azango

Góly: 1. a 65. Giannou, 36. Acorán

Žlté karty: 52. Jorge, 70. Cases, 86. Garcia – 3. Mance, 66. Čatakovič, 90. Paur, 90. Azango

Rozhodovali: Karasev – Demeško, Lunev (všetci Rusko)

Diváci: 5000


Komentár

Prvý polčas sme odštartovali doslova katastrofálne. Už v dvadsiatej piatej sekunde sa dostal do šance Giannou a otvoril skóre stretnutia – 1:0. Aj druhú šancu si vypracoval domáci tím. Yem bol však na svojom mieste. V 10. min sa dostával do príležitosti Tričkovski, no ani z jeho strely gól nebol. S postupom času sme získali loptu pod kontrolu a hľadali cestu do šestnástky Larnaky. V 27. min si prevzal loptu Čatakovič, ale mieril tesne vedľa pravej žrde. V 31. min Manceho strelu zblokoval jeden z obrancov AEK. V 36. min sa Larnaka po dlhšej dobe dostala pred našu šestnástku a Acorán trafil ľavý horný roh Šemrincovej brány – 2:0. Dve minúty pred odchodom do šatní sa dostal k strele vnútri pokutového územia Tričkovski. Šemrinec však zasiahol. V nadstavenom čase prvého polčasu Yem uvoľnil Sleegersa, no jeho strelu z uhla Ramírez vyrazil.

Druhý polčas sme začali tlakom. V 51. min sa do hlavičky pretlačil Mance, ale loptu netrafil ideálne. V 58. min to vyskúšal z pravej strany Yem, no minul. O chvíľu neskôr Čatakovič vysunul Manceho. Strela ľavačkou išla vedľa. Neuspeli Azango, Ubbink a ani Sleegers. Larnaka sa sústredila na bránenie a brejkové situácie. Po jednej z nich upravil na rozdiel troch gólov svojim druhým zásahom Giannou – 3:0. Hrali sme vabank a v nasledujúcich momentoch sa vyznamenal Šemrinec. Najskôr chytil tutovku Tričkovského a následne aj Floriana. Súper chodil do našej otvorenej obrany, no Florian nevyužil ani ďalšiu gólovú príležitosť. V 83. min Hevel trafil žrď. Florian síce loptu dopravil do siete, no bol v postavení mimo hru. V poslednej minúte Čatakovič trafil z diaľky brvno, čím symbolicky odzvonil osemtýždňovej ceste AS pohárovou Európou.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 4. kolo nadstavby, 5.4.2026
KFC Komárno - AS Trenčín
15:30
NIKÉ LIGA, 5. kolo nadstavby, 11.4.2026
AS Trenčín - FC Tatran Prešov
Voyo
Tabuľka

Skupina o udržanie sa

#TímZSkóreB
1. Košice 26 42:44 34
2. Trenčín 26 24:41 33
3. Ružomberok 26 26:41 27
4. Komárno 26 28:37 26
5. Tatran 26 23:38 23
6. Skalica 26 24:40 22

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 7.4.2026

Fanúšikovia | Po troch výhrach v rade sa predstavíme doma

V rámci mesiaca apríl sa náš tím predstaví len raz na domácej pôde a to už túto...

This is my sen 6.4.2026

THIS IS MY SEN | Jedenásty ročník turnaja privítame koncom apríla

Počas 24. – 26. apríla, sa Trenčín opäť stane centrom mládežníckeho...

Fotogalérie 5.4.2026

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Komárnu

Fotogaléria zo stretnutia 4. kola nadstavbovej časti Niké ligy proti KFC Komárno (1:0).

ASTV 5.4.2026

ASTV | Zostrih zo stretnutia proti KFC Komárno

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 4. kola nadstavby proti KFC Komárno (1:0)

macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Antes GM